Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

AIRCENTER – kompaktowe zestawy do produkcji sprężonego powietrza

W przypadku, gdy sprężone powietrze ma być produkowane w małym zakładzie o ograniczonej powierzchni lub w większym w sposób zdecentralizowany, można to osiągnąć w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Urządzenia AIRCENTER firmy KAESER KOMPRESSOREN dokładnie spełniają powyższe wymagania. Na bardzo małej powierzchni urządzenia wytwarzają od 0,34 do 2,5 m³ sprężonego powietrza na minutę przy ciśnieniu 7,5 bar, a następnie oczyszczają je zgodnie z wymaganiami użytkownika i składują. Ich praca jest niezwykle energooszczędna i cicha.

 

Urządzenia AIRCENTER charakteryzują się przede wszystkim bardzo małym zapotrzebowaniem na miejsce (około jeden metr kwadratowy) oraz wysoką wydajnością. Dwa największe modele AIRCENTER22 (11 kW) i AIRCENTER25 (15 kW) posiadają obecnie nowe wyposażenie. Podstawowym elementem urządzeń jest wydajna i energooszczędna sprężarka śrubowa zoptymalizowanej serii SK firmy KAESER KOMPRESSOREN. Nowe modele SK, których maksymalna wydajność wynosi 2,5 m³/min (przy 7,5 bar), wytwarzają o 11 lub 14% więcej sprężonego niż ich poprzednicy. Wzrost wydajności został osiągnięty dzięki optymalizacji bloku sprężarki i zminimalizowaniu wewnętrznych strat ciśnienia powietrza.

 

Powyższe usprawnienia prowadzą także do zmniejszenia o 5% specyficznego zapotrzebowania mocy. Dodatkowa oszczędność energii wynika z zastosowania silników Premium-Efficiency (IE3), tzn. silników elektrycznych o szczególnie wysokim współczynniku sprawności. Kolejnym przyczynkiem do zwiększonej wydajności jest nowy, wewnętrzny system sterowania SIGMA CONTROL2. Umożliwia on ekonomiczne, dokładnie dopasowane do zużycia sprężonego powietrza sterowanie i niezawodne monitorowanie eksploatacji Ponadto różnego rodzaju interfejsy i zastosowane po raz pierwszy wtykowe moduły komunikacyjne zwiększają elastyczność przyłączenia do nadrzędnego systemu zarządzania sprężonym powietrzem, do sieci komputerowych i/lub systemów zdalnego diagnozowania i monitorowania (np. teleserwis). Duży ekran i czytnik RFID w panelu sterowania ułatwiają komunikację z urządzeniem i pozwalają na standardowy, wysokiej jakości serwis.

 

Przekonująca jest także dobrze przemyślana, przyjazna użytkownikowi konstrukcja urządzenia. Kilka ruchów ręki pozwala na zdjęcie lewej części obudowy i dostęp do przejrzystego układu elementów konstrukcyjnych. Wszystkie drzwi konserwacyjne są łatwo dostępne. Zamknięta, wyłożona materiałem dźwiękoszczelnym obudowa gwarantuje przyjemny i bardzo cichy dźwięk pracującej maszyny. Oprócz tego wyposażona w cztery otwory wlotowe obudowa pozwala na rozdzielenie strumieni doprowadzanego powietrza na strumień chłodzenia urządzenia, silnika, szafki rozdzielczej oraz powietrza procesowego. System chłodzenia bazuje na opatentowanym, wysokowydajnym wentylatorze, wytwarzającym dwa strumienie powietrza chłodzącego: silnika i sprężarki. Dzięki temu uzyskiwane jest optymalne chłodzenie, niska temperatura sprężonego powietrza na wylocie, zmniejszona emisja hałasu oraz bardziej ekonomiczne sprężanie powietrza.
Osuszacz chłodniczy wyposażony w oddzielającą od sprężarki osłonę termiczną gwarantuje niezawodne osuszanie sprężonego powietrza. Ponadto jakość powietrza można dokładnie dopasować do określonego zastosowania przy pomocy odpowiednich filtrów (jako wyposażenie dodatkowe). Zasobnikiem jest umieszczony pod urządzeniem zbiornik sprężonego powietrza o pojemności 350 l. Ze względu na korzyści, jakie niesie zastosowanie bezstopniowej regulacji prędkości obrotowej AIRCENTER22 i AIRCENTER25 są dostępne także w wersji wyposażonej w przetwornicę częstotliwości.

 

Podstawowym elementem mniejszych urządzeń AIRCENTER są kompaktowe sprężarki śrubowe SX lub SM firmy KAESER KOMPRESSOREN. Modele mają wydajność od 0,34 do 1,5 m³/min (przy 7,5 bar). Także i te urządzenia, wyposażone w zbiornik sprężonego powietrza o pojemności 200 l lub 270 l, wykonują swoją pracę w sposób energooszczędny i bardzo cichy. Przy większym zapotrzebowaniu na ciśnienie do dyspozycji są równiez 10- i 13-barowe wersje obu większych modeli. Model AIRCENTER12 jest oprócz tego dostarczany z regulacją prędkości obrotowej za pomocą przetwornicy częstotliwości.

 

Sprężarka, osuszacz i zbiornik sprężonego powietrza zostały umieszczone w jednej obudowie i optycznie stanowią całość. Zgodnie z zasadą plug & work AIRCENTER jest gotowy do natychmiastowej eksploatacji po przyłączeniu go do sieci elektrycznej oraz sieci przewodów sprężonego powietrza.

 

www.kaeser.pl

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)