Home » Sprężone powietrze

AIRCENTER – kompaktowe, energooszczędne urządzenia do produkcji sprężonego powietrza

Sprężone powietrze w pracowniach stomatologicznych z CAD/CAM

Pracownie protetyki stomatologicznej, które posługują się techniką frezowania stosują między innymi kompletne systemy CAD/CAM. Zastosowanie frezarki w pracowni oznacza częstą konieczność dopasowania zasilania sprężonym powietrzem do zmienionych warunków. W tym przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie AIRCENTER firmy KAESER KOMPRESSOREN.

Każdy system CAD/CAM wymaga podłączenia sprężonego powietrza. Z reguły podwyższa się wtedy pobór sprężonego powietrza jak i przede wszystkim ciśnienie na odbiorach. Siedem bar ciśnienia minimalnego, dla zagwarantowania bezpiecznego zamocowania narzędzi skrawających, nie jest już dzisiaj rzadkością. Perfekcyjna wymiana narzędzi, przedmuchiwanie pola roboczego i odpowiednie chłodzenie materiału – to wszystko jest niezbędne dla uzyskania wysokiej jakości takich uzupełnień protetycznych jak podstawa mostu lub korony. Wymaganą jakość sprężonego powietrza dla istniejącej sieci można uzyskać przez zastosowanie osuszacza i filtrów. Nie da się tego jednak dokonać w przypadku, gdy wymagane jest wyższe ciśnienie. Jeśli sprężarka nie została wykonana fabrycznie na wymagane ciśnienie, nie da się z niej nic więcej „wycisnąć”. Niedozwolone działania niosą za sobą nie tylko utratę gwarancji, ale również zwiększone zużycie urządzenia jak i ryzyko związane z bezpieczeństwem.

Podwyższonego poboru powietrza na skutek zastosowania systemu CAD/CAM w pracowni protetyki stomatologicznej nie da się łatwo skompensować przez zastosowanie dodatkowej lub większej sprężarki tłokowej. Ostatecznym celem jest stałe obciążenie frezarki, wraz z jej poborem powietrza, pracą, najlepiej przez całą dobę, w tym także w weekendy. Takie warunki wykluczają dłuższe przerwy w pracy sprężarek, przeznaczone przykładowo na chłodzenie lub regenerację osuszaczy.

Pewna praca ciągła.

Rozwiązanie to AIRCENTER: Jest to przystosowana do ciągłej pracy sprężarka śrubowa, która z pewnością sprosta rozszerzonym wymaganiom. Urządzenie potrzebuje niewiele miejsca i w ten sposób gwarantuje wymierne oszczędności w planowaniu/instalacji. Produkuje sprężone powietrze zgodnie z potrzebami użytkownika, w sposób niezawodny i tani.

Strony: 1 2

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)