Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Nowe sprężarki śrubowe ESD

Oszczędność miejsca i energii

 

Wysoka wydajność przy małym zapotrzebowaniu na energię i relatywnie niewielkiej powierzchni ustawczej. Są to najważniejsze cechy nowych sprężarek śrubowych ESD firmy KAESER KOMPRESSOREN. Oba modele ESD 352 i ESD 442 o mocy  200 i 250 kW posiadają wydajność w zakresie od 36,5 do 42 m³/min przy ciśnieniu 8 bar.  Podobnie, jak wszystkie sprężarki śrubowe firmy KAESER KOMPRESSOREN zostały zaprojektowane dla ciśnień do 15 barów.

 

Sprężarki ESD ekonomiczność i energooszczędność zawdzięczają przemyślanej koncepcji technicznej, pozwalajacej na istotną oszczedność energii. Jest to uwarunkowane czterema rozwiązaniami. Pierwsze, to wirniki  bloku sprężarki, wyposażone w zmodernizowany i zoptymalizowany profil SIGMA, pracujące  z bardzo niską prędkością obrotową, która wynosi 1500 obr/min. W modelu ESD 442 dodatkowo wykorzystano całkowicie nowy blok. Powyższe zmiany, powodujące między innymi  zmniejszenie wewnętrznych  strat ciśnienia, pozwoliły na poprawienie mocy specyficznej o trzy do pięciu procent w stosunku do poprzednich modeli.  Kolejna nowość to  zastosowanie silników IE3 („Premium-Efficiency”), posiadających  szczególnie wysoki współczynnik sprawności. Zastosowanie takich silników w UE będzie obowiązkiem od 01.01.2015, ale firma KAESER KOMPRESSOREN wykorzystuje je już dzisiaj, po to aby użytkownicy jak najwcześniej mogli zacząć dodatkowo oszczędzać energię. Trzecie rozwiązanie stanowi energooszczędny napęd bezpośredni 1:1 pracujący bez, nieuniknionych w przekładniach lub napędach pasowych, strat przesyłowych.
I wreszcie  wewnętrzny, zoptymalizowany system sterowania SIGMA CONTROL2, którego bazę stanowi komputer przemysłowy, posiadający pięć zaprogramowanych wariantów sterowania. System umożliwia dokładne dopasowanie wydajności sprężarki do zużycia sprężonego powietrza, co oczywiście także obniża zużycie energii.

 

SIGMA CONTROL2 posiada również wiele innych zalet. Liczne interfejsy i zastosowane po raz pierwszy wtykowe moduły komunikacyjne zwiększają elastyczność przyłączenia do nadrzędnego systemu zarządzania sprężonym powietrzem, do sieci komputerowych lub systemów zdalnego diagnozowania i monitorowania. Duży ekran ułatwia komunikację z maszyną na stanowisku roboczym. Gniazdo karty SD przyspiesza zarówno odczytywanie danych jak i aktualizację oprogramowania. Wprowadzony czytnik RFID pozwala na standardyzację serwisu, zwiększenie jego jakości i zagwarantowanie  profesjonalizmu. System sterowania SIGMA CONTROL2 jest  odpowiedzialny za nadzór nad sprężarką, ale także nad  osuszaczem chłodniczym lub przetwornicą częstotliwości w wariantach  ich castosowania

 

Wysokowydajny system chłodzenia sprężarek pozwala na osiągnięcie niskiej temperatury sprężonego powietrza na wylocie. Oszczędza on również energię, ponieważ za chłodzenie oleju odpowiada wentylator z regulowaną prędkością obrotową. W zależności od warunków otoczenia  system gwarantuje zoptymalizowaną moc specyficzną urządzenia. System obejmuje także separator kondensatu z automatycznie sterowanym spustem. Dzięki temu ze strumienia powietrza można odseparować ponad 95 procent kondensatu. Chłodnica została umieszczona z tyłu urządzenia, gdzie przewidziano duży otwór wlotowy powietrza chłodzącego. Dzięki zastosowaniu tak skutecznego rozwiązania redukcji ciepła, w znaczący sposób wzrastają wydajność
i niezawodność przyłączonego do sprężarki systemu uzdatniania sprężonego powietrza.
W niektórych zastosowaniach korzystne jest wykorzystanie sprężarki z regulacją prędkości obrotowej. Dlatego też oba modele są dostępne również w wersji wyposażonej w system regulacji prędkości obrotowej za pomocą przetwornicy częstotliwości.

 
A-ESD-web_tcm16-10577

Nowe modele sprężarek śrubowych ESD łączą w sobie dużą wydajność, niezawodność i energooszczędność, a także relatywnie niskie zapotrzebowanie na powierzchnię ustawczą.

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

http://www.kaeser.pl/Current_Affairs/Press/press-A-ESD.asp#0

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)