Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Nowa kompaktowa stacja sprężonego powietrza SXC

Dużo sprężonego powietrza na małej powierzchni

 

Cicha, energooszczędna i tania produkcja sprężonego powietrza wymaga zastosowania rozwiązań, które są dostosowane do potrzeb użytkownika. Nowa kompaktowa stacja sprężonego powietrza SXC firmy KAESER KOMPRESSOREN to innowacyjny, zaprojektowany specjalnie dla rzemiosła pomysł.

Zakłady rzemieślnicze doceniają zalety sprężonego powietrza jako nośnika energii. Niestety mają często problemy z miejscem lub hałasem. Dlatego też istnieje zapotrzebowanie na urządzenia wytwarzające sprężone powietrze, które są nie tylko bezpieczne, niezawodne i energooszczędne, ale także ciche i zajmujące niewielką przestrzeń. Wszystkie tego rodzaju wymagania spełnia nowa seria SXC.

Kompletna stacja sprężonego powietrza zamknięta jest w obudowie z rotacyjnie spiekanego polietylenu, który został  po raz pierwszy użyty w urządzeniach stacjonarnych przez firmę KAESER KOMPRESSOREN.  Zajmująca niewielką powierzchnię  stacja sprężonego powietrza składa się ze sprężarki śrubowej  i osuszacza chłodniczego,  umieszczonego z tyłu zbiornika ciśnieniowego oraz ze sterowanego elektronicznie spustu kondensatu. Spust kondensatu odprowadza kondensat w sposób pewny i bezpieczny, bez strat energii ze zbiornika ciśnieniowego i osuszacza chłodniczego. Podstawowym elementem urządzenia jest wysokowydajny i cichy blok sprężarki śrubowej z  profilem SIGMA. Ten technicznie zoptymalizowany profil wirnika gwarantuje więcej sprężonego powietrza przy mniejszym zużyciu energii. Moc napędowa od 2,2 do 5,5 kW oraz wydajność od 0,33 do 0,8 m³/min (przy 8 barach) pozwalają na przygotowanie odpowiedniej konfiguracji SXC dla różnych rodzajów zastosowania. Każdy z czterech  nowych  modeli SXC rozwija swoją moc na powierzchni zaledwie  0,62 m², a jego szerokość, która wynosi 61,5 cm, odpowiada mniej więcej szerokości pralki. Niezawodną i ekonomicznie zoptymalizowaną pracę urządzeń „All inclusive” gwarantuje system sterowania SIGMA CONTROL BASIC z efektywną regulacją start-stop.


 

A-SXC-Holzhw-web_tcm16-136107

Nowa kompaktowa stacja sprężonego powietrza serii SXC jest niewiele szersza od pralki. Wytwarza do 0,8 m³ sprężonego powietrza na minutę niezawodnie, bezpiecznie, energooszczędnie i cicho.

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

http://www.kaeser.pl/Current_Affairs/Press/press-A-SXC.asp#0

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)